• 0

09 Haziran 2017, 05:12 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

4 Bin 576 Şikayet Tüketici Lehine Sonuçlandı

4 Bin 576 Şikayet Tüketici Lehine Sonuçlandı

Tokat Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, 5 bin 548 şikayetin 4 bin 576'sının tüketici lehine, sonuçlandığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, 5 bin 548 şikayetin 4 bin 576'sının tüketici lehine, sonuçlandığını söyledi.
 
Tokat Ticaret İl Müdürü olarak atanan Ali Osman Sakar, Dünya Tüketici Hakları Günü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında bireylerin yaptığı tüketimin en az üretim kadar bilinçli ve doğru olması, ülkelerin kalkınmasında ve gelişmesinde en önemli etkenlerden birisi olduğunu ifade ederek, "Bu bakımdan, küçük yaşlardan başlayarak verilecek eğitimlerin yanı sıra, sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket eden sivil toplum kuruluşlarımızın faaliyetleri de son derece önemlidir. Büyük bir hızla yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler insan hayatını oldukça kolaylaştırmış, tüketim açısından ise seçeneklerimizi çoğaltmıştır. Her alışverişte harcama belgesi, ürüne göre de garanti belgesi talep edilmelidir. Böylece üretici ve satıcıların yükümlülüklerini yerine getirmesi sosyal barışa da katkı sağlamış olacaktır" dedi.
 
Sakar, Türkiye'de 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu kanuna istinaden çıkarılan uygulama yönetmelikleri ile güvence altına alınmış olduğunu belirterek,"2016 yılı içerisinde Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığına 2 bin 356 adet şikayet başvurusu yapılmış, önceki yıllar itibariyle değerlendirilen toplam 5 bin 548 şikayetle ilgili 4 bin 576'si tüketici lehine, 972'si ise tüketici aleyhine olarak sonuçlanmıştır. Hakem heyetlerine her yıl artan başvurulardan ve alınan kararların tüketici lehine sonuçlanmasından, tüketicilerimizin haklarını aramada her geçen yıl daha bilinçli hareket ettiklerinin göstergesidir" diye konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]