• 0

16 Nisan 2018, 11:13 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal'da park ve bahçelere 350 bin çiçek dikildi

Turhal'da park ve bahçelere 350 bin çiçek dikildi

Tokat'ın Turhal ilçesinde belediye tarafından refüj ve parkalara 200 bini lale, 350 bin çiçek dikildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Turhal Belediyesi, baharın gelmesiyle birlikte ilçenin muhtelif yerlerine 200 bini lale 350 bin çiçek dikildi. Belediye ekiplerinin park, bahçe, yol kenarları, refüj ve döner kavşaklara diktikleri lalel ve çiçekler, şehre değişik bir atmosfer kattı.
 
Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, çiçek ve bitkilendirme çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, "Bahar geldi, dolayısıyla bütün, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda çiçeklendirme çalışması yaptık. İlk etapta 200 bin adet lale, 150 bin adet farklı çeşitlerde çiçek ve 5 bin adet ise ağaç dikimiyle şehrimizin muhtelif yerlerini adeta çiçek bahçesine çevirdik. İlçemizin nüfusu şu an 80 bin. Nüfusumuzun 4 katı çiçek ekimi ve bitkilendirme çalışması yaptık. Dikilen lalelerin 60 bin tanesini öğrencilerimiz dikti. Göreve geldiğimiz günden beri orta refüjlerde, kavşaklarda, okul bahçelerinde, meydanlarda, caddelerimizde farklı farklı ağaç çeşitleri ve çiçekler dikerek ilçemize yeni bir çehre kazandırdık" dedi.
 
 
Başkan Bekler, ayrıca vatandaşların parklardan lale koparmamalarını sityerek lale temin etmek isteyenlerin Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden alabileceklerini söyledi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü
Kayıp Evrim'den 256 gündür haber yok Kayıp Evrim'den 256 gündür haber yok
Tokat'ın Turhal ilçesinde, yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken kaybolan Evrim Atış' tan (3,5), 256 gündür haber alınamıyor.

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]