TOKAT HABER 60

FACEBOOK'TA TAKİP ET

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ATATÜRK KÖŞESİ

Atatürk diyorki;

'YAŞININ GENÇLİĞİNE VERİYORUM!'

'YAŞININ GENÇLİĞİNE VERİYORUM!'

Tarih 10 Ocak 2014, 13:04 Editör YAKUP ORAKCI

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek Tokat Belediyesi çalışmalarıyla ilgili eleştirilerde bulunan AKP Tokat Milletvekili Dilek Yüksel'in açıklamalarını 'talihsiz açıklamalar' olarak değerlendirdi.

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek yerel basına açıklamalarda bulundu. Başkan Çiçek ayrıca, geçtiğimiz günlerde Amasya’da Tokat Belediyesi çalışmalarıyla ilgili eleştirilerde bulunan AKP Tokat Milletvekili Dilek Yüksel’in açıklamalarının "uygun olmadığını" belirterek, “Milletvekilimizin yapmış olduğu bu konuşmayı şahsım açısından değil, kendisi açısından bir talihsizlik olarak görüyorum. Tokat’ı gezip görmediği için, 10 yıldır yaptığımız hizmetleri bilmiyor galiba.” dedi.

“DİLEK HANIM KENDİ BÖLGESİNDE KAYBEDİLEN BELEDİYELERİ KONUŞSUN”

Geçtiğimiz günlerde AKP Tokat Milletvekili Dilek Yüksel'in, basına yansıyan Amasya'daki konuşmasıyla ilgili de açıklamada bulunan Başkan Çiçek, Niksar, Erbaa ve Reşadiye Belediyelerinin AKP'de olmadığını hatırlatarak, Niksar bölgesi milletvekili olan Dilek Yüksel’e göndermede bulundu.

Muhalefetten dahi böyle bir eleştiri almadığını belirten Başkan Çiçek, şunları söyledi:

"Geçen haftalarda basına bir haber düştü. Bizim milletvekili kardeşimiz Dilek hanım, Amasya’da çok talihsiz bir konuşma yaptı. Üslup olarak ben şuana kadar bu tür konuşmaların hiçbirisine cevap vermedim. Kendisi aileden birisi, yani bizim milletvekilimizdir. Talihsiz sayılabilecek bu konuşmasına ilişkin olarak birkaç cümle söylemek istiyorum. Şahsıma şuana kadar bu şehirde muhalefet eden olmadı. Özellikle muhalefet partilerimiz, muhalefet meclis üyelerimiz, şahsımla ilgili hep güzel şeyler söylediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle bir süreçte benle ilgili bir kararın verildiği süreçte milletvekilimizin yapmış olduğu bu konuşmayı şahsım açısından değil, kendisi açısından talihsizlik olarak görüyorum. Çünkü, on yıl belediye başkanlığı yapmış olduğum bu şehirde, gerek Türkiye’de ve gerekse Tokat'ta bizlere muhalif olan partilerin ilgililerinden , milletvekillerinden, il başkanlarından yada diğer şahıslardan herhangi bir olumsuz açıklama gelmeyip de, bizim vekilimizden böyle bir açıklamanın gelmesinin de manidar ve son derce uygunsuz olduğunu belirtmek istiyorum.

"DİLEK YÜKSEL YAPTIĞIMIZ TESİSLERİ GEZMEDİ BİLE"

Biz, inşallah bu seçimi Amasya’da ve Tokat’ta da alacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizden sonra da Tokat Belediyesinde inşallah Ak Partinin iktidarı devam edecek. Bu konuda bizim herhangi bir şüphemiz kesinlikle söz konusu değil. Yine Amasya’da, Cafer kardeşimiz nasip olursa ikinci dönemde başarılı şekilde hizmetlerine devam edecek. Ama bir il milletvekilinin, başka bir ilde kendi iliyle ilgili bu tür sözler söylemesini biraz anlamsız bulduğumu paylaşmak istiyorum. On yılda bir şehirde yapılan mutlaka bir şeyler vardır. Biz en azından on yılda Yeşilırmak üzerine 7 tane köprü yaptık. Dilek hanım bunların bazılarından geçmiş olabilir. Ayrıca biz, 22 Milyon TL’ye mal olan Tokat Atık Su Arıtma Tesislerini yaptık. Sayın vekilimiz umarım orayı da bir gün ziyaret eder. Katı Atık Düzenli Depolama Tesisleri yaptık. Oraya gittiğini de sanmıyorum. Çünkü gitmedi, gelmedi...

Ümit ediyorum ki, Dilek Hanım orayı da ziyaret eder. Çöp transfer istasyonumuza uğrar. Turhal’ın, Zile’nin, Pazar’ın atıklarının geldiği alanı görür. Bir iki seneye başlayacak enerji üretimini görür. Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi o bölgede, orayı da gezer. Keşke vakti olsaydı da bir gün Tokat Sebze ve Meyve Hali'ne uğramış olsaydı. Tokat Belediyesi olarak orayı da biz yaptık. Tokat’ın belediyecilik tarihinde 31 tane park vardı. Şuan bu parklar yüzün üzerine çıktı. Keşke gelip de, "Bunları siz mi yaptınız?" diyerek, bizlerle birlikte gezmiş olsaydı. Ayrıca kapalı spor salonları yaptık. Kendisi Tokatspor’u ziyaret etti, ancak burayı gördüğünü tahmin etmiyorum. Bir gün yolu düşerse uğrar. On yıllık süreç içerisinde elbette ki biz Tokat’ta bölünmüş yollar kapsamında, park bahçe kavşak çalışmaları anlamında çok ciddi çalışmalar içerisinde olduk.

"KENDİ İLİNDEN HABERSİZ BİR MİLLETVEKİLİ!"

Artık kendi şehrinde gezerken biraz daha dikkatli olur diye düşünüyorum. Buna da Tokat’ın ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. Çünkü bir ilin milletvekilinin kendi ilinden habersiz bir şekilde gezmesini de biraz anlamsız buluyorum. Amasyalılar, Sivaslılar, Tokat’a hayran. Ama Tokatlılar da oralara hayran. Bunu da biraz garip buluyorum. O illerle ilgili ne tür övgülerin olduğu haberlerde bize geliyor. Herkes kendi memleketini kendi doğduğu toprakları karalayarak hiçbir noktaya varamaz. Tokat’ta son on yıl içerisinde şehircilik anlamında, kentleşme anlamında, inşaat sektörü anlamında, ne tür görsel güzelliklerin ortaya çıktığını ve bunun da Sivas ve Amasya’dan gıpta ile izlendiğini, hatta bizlerle bu konuları da paylaştıklarını ben gayet iyi biliyorum.

Tokat şehri birçok anlamda on yılda kendisini yenilemiştir. Birçok tarihi eser restore edilmiştir. Buna ilişkin birçok çalışmalar yapılmıştır. Hatta en son yaptığımız Sulusokak düzenleme alanını da Dilek Hanım’ın bizden habersiz gezdiğini biliyorum. Amasya’da turizm adına güzel şeyler var ama, Amasya’daki turizm potansiyelinin ortaya çıkmasında İl Özel İdaresinin yıllık olarak 10 milyon TL dolayında ayırmış olduğu kaynağın etkisi var. Keşke bunu bizim üzerimize değil de, ilgililerin üzerine yükleseydi. Tokat İl Özel İdaresi turizme 1-2 yüz bin lira ayırırken,  Amasya İl Özel İdaresi 10 milyon TL gibi rakamları ayırarak turizmi ortaya çıkardığını biz gayet iyi biliyoruz. Bu anlamda biz müsterihiz ve kimselerle de söz düellosuna girmeye niyetimiz yok. Biz partimizin birer neferiyiz, bundan sonra da bu böyle olacak. Biz bu kültürün, bu medeniyetin insanıyız. Biz bu partinin içerisinde olmadan da bu partinin görüşü doğrultusunda hayatını yaşayan insanlarız. Elbette ki on yıl hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte de başka bir yerde, başka bir alanda bizim çalışmalarımız devam edecektir. İktidarımızın bundan sonraki süreçte de gerek genel iktidar anlamında, gerekse yerelde başarı anlamında her zaman yanında ve destekçisi olacağız. Tokat’ta bundan sonraki süreçte Adalet ve Kalkınma Partisinin Belediye Başkanlığı devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda son derece emin ve rahat olduğumuzu belirtmek istiyorum.

"NİKSAR'DA SEÇİM KAYBEDEN MİLLETVEKİLİ!"

Dilek Hanım milletvekiliyken Niksar’da kaybettiğimiz seçimi inşallah bu sene geri alırız. Bunu da temenni ediyorum. Ayrıca Kelkit bölgesinde Başçiftlik’te kaybettiğimiz seçimi de geri alırız. Seçime kadar da Dilek Hanım’ın Niksar’da biraz çalışması gerekiyor. Ayrıca yine aynı bölgede iki dönemdir alamadığımız Erbaa ve Reşadiye’deki belediyeleri de AK Partiye kazandırırız. Elbette ki başkanın yapacağı işler farklıdır, vekillerin yapacağı işler farklıdır. On yıllık dönemimizde bizle ilgili olmasa bile çevreyoluyla iştigal ettik, çevreyolunu üzerimize vazife bildik ve vekillerimizin yapması gereken görevi bizler üstlendik. Çevre yolumuz da bitecek. Tokat havaalanında Ramazan ayında iftardan sahura kadar 35 gün asfalt döktük. Tokat Belediyesi olarak 14 bin ton asfalt çalışması yaptık. Mücavir alan dışında ve üzerimize vazife değildi; fakat memleketimize hizmet olsun diye yaptık. Ümit ediyorum ki bundan sonraki süreçte Tokat’a daha iyi bir havaalanının kazandırılması konusunda ilgililer daha büyük çaba gösterirler.

"YAŞININ GENÇLİĞİNE VERİYORUM!"

Bir zamanlar bu memlekette doğalgaz yoktu, doğalgaz geldi. Açılan çukurların, onca eksikliğin kapatılması konusunda da çaba gösterdik. Şuanda şehrimizde altyapı anlamında; Doğalgaz %95, telefon %100, elektrik hizmetleri de %90’lara ulaştı. Altyapı anlamında çok fazla sıkıntı kalmadı. Bundan sonraki süreçte üst yapıya ilişkin olarak yapılabilecek çok şeyin olduğunu biliyoruz. Muhalefetten herhangi bir tepki gelmezken hatta övgü gelirken, kişisel dostluklarımız son derece üst düzeydeyken bir kardeşimizin bu şekilde yapmış olduğu açıklamayı, Tokat açısından da, şahsı açısından da son derece talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Ümit ediyorum ki, o bunları söylerken basında bu kadar yer alacağını bilmeden söylemiştir. Belki Amasya Belediyesini övmek adına yanlış bir cümle kurmuş, kendisi de pişman olmuştur. Bundan sonraki süreçte bu tür hataları işlemez. Bunu yaşının gençliğine vermek gerekiyor, ama bir vekilin de bir kürsüde bu tür sözleri söylerken bir defa değil, birkaç defa düşünmesi ve mümkün olduğu ölçüde kendi ilinin sorunlarıyla biraz daha ilgilenmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bunları da on yıllık siyasi bir tecrübeyle karışık bir tavsiye olarak kendisine iade ediyor, teşekkür ediyorum.”

Bu haber 1383 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNDEM HABERLERİ

Senaryo Gerçeği Aratmadı

Senaryo Gerçeği Aratmadı Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu'nun talimatıyla dün gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği bir kuy...

Geleneksel okçuluk anlatıldı

Geleneksel okçuluk anlatıldı 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Tokat'ın Niksar ilçesinde program düzenlendi. Halk Eğitim Me...
TOKAT FERHAT’INI KAYBETTİ09 Nisan 2017

TARİH VE SAAT

ZİYARETÇİ SAYACI

ANKET

Kamu kurumlarındaki sivil itaatsizlik eylemini destekliyor musunuz?Tüm Anketler

HAVA DURUMU (Tokat)

GAZETELER

 

Hürriyet Sabah Milliyet
Star Cumhuriyet Radikal
Yeni Şafak Türkiye Gözcü
Akşam Zaman Posta

Tokat Market / 2015
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi