• 0

25 Eylül 2018, 00:01 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta 10 bin kişilik aşure ikramı

Tokat'ta 10 bin kişilik aşure ikramı

Tokat Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle 10 bin kişilik aşure dağıtıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi tarafından ​Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe, Vali Ömer Toraman,  Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 48'inci Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Muharrem ayının matem ayı olduğunu belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Muharrem ayımız hayırlara vesile olsun. Muharrem ayının başka bir özelliği ise içerisinde aşure gününün olmasıdır. Aşure günü bizim dinimizde ve geçmiş insanlık tarihinde çok önemli olayların vuku bulduğu aydır. Aşure günü oruçlar tutulduğu için o gün aşure dağıtmadık. Oruçlar bittikten sonra aşure dağıtımına başladık. 10 bin kişilik bir aşure yapıldı. Biz de yıllardan beri Muharrem ayında bu aşuremizi dağıtıyoruz" dedi.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]