• 0

09 Haziran 2017, 05:19 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Senaryo Gerçeğini Aratmadı

Senaryo Gerçeğini Aratmadı

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu'nun talimatıyla dün gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği bir kuyumcuya silahlı soygun gerçekleştiren 3 şahıs kısa sürede yakalandı. Başarıyla sonuçlanan tatbikatta 13 Resmi ekip, 11 sivil ekip olmak üzere toplam 24 ekip ve 50 personel yer aldı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde yaşanabilecek olası acil durumlarda ekiplerin etkin müdahale kabiliyetini ölçmek amacıyla dün bir tatbikat gerçekleştirdi.
 
Tokat İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı tüm ekiplerin katıldığı ve 13 Resmi ekip, 11 sivil ekip olmak üzere toplam 24 ekip ve 50 personelin yer aldığı tatbikat,  Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu'nun talimatı doğrultusunda gerçekleşirken görevli personelden, bunun bir tatbikat olduğu gizli tutuldu. Böylece şehirde olası bir acil durum, toplumsal bir olay veya farlı olağanüstü bir durum gerçekleşmesi halinde ekiplerin zamanında ve doğru müdahale yeteneği ölçülmüş oldu.
 
Tatbikat kapsamında senaryo gereği bir kuyumcuya silahlı soygun gerçekleştiren 3 şüpheli şahısın yakalanması için çalışma başlatıldı. Silahlı kuyumcu soygunu olduğuna dair saat 10.54'te anons verilmesinin ardından güven timleri sadece 3 dakika içerisinde soygunun gerçekleştiği kuyumcu dükkanına girerek gerekli çalışmayı yaptıktan sonra şüpheli 3 şahısın eşkal tespitini yaparak kaçtıkları aracın plaka bilgisi doğrultusunda arama çalışmalarını genişletti. Ekiplerin başarılı çalışması sonucu senaryo gereği silahlı soygun gerçekleştiren 3 kişi yakalanırken kaçtıkları aracın içerisinde ise çalınan altınlar ele geçirilmiş oldu. Olayın gerçekleştiği andan itibaren olay yerine sadece 3 dakikada intikal edildi, başarılı operasyon ise 21 dakikada sona erdi. 
 
"EKİPLERİMİZİN OLAYLARA NASIL MÜDAHALE ETTİĞİNİ TESPİT EDİYORUZ"
Tatbikatla ilgili bilgi veren Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, "Olası acil durumlara müdahaleler konusunda çeşitli planlar hazırlıyoruz. Bu doğrultuda bir tatbikat gerçekleştirdik. Bu bizim hareket kabiliyetimizi göstermesi açısından önemli. Ekiplerimizin olaylara nasıl müdahale ettiğini görerek varsa eksiklerimizi tespit ederek çalışmalarımızı eksiklerimizi gidererek bu doğrultuda yürütüyoruz. Tatbikat kapsamında bir kuyumcuya silahlı soygun gerçekleştirildi. Ekiplerimize bunun bir tatbikat olduğunu söylemedik. Sonuç itibariyle kısa sürede başarıyla sonuçlandı. Bundan sonra farklı olaylar karşısında ekiplerimizin müdahalelerini gözlemlemek amacıyla farklı uygulamalar da yapacağız. Bu bir ekip işidir. Başarılı çalışmalarından ötürü ekibime teşekkür ediyorum" dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]