• 0

09 Haziran 2017, 05:13 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Dedeman Otel Açılışını Yaptı

Dedeman Otel Açılışını Yaptı

Dedeman Otelleri 5 yıldızlı otel zincirinin 17. Halkasına Tokat'ı ekledi. Dedeman Tokat Oteli, dün itibariyle hizmete girdi. Otel açılışında konuşan Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, "Bizden bu kadar gerisi Tokatlılara kalmış" diyerek oteli Tokatlılara emanet etti

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Atlas Yatırım Planlama ve Dedeman Grubu işbirliğinde hizmete giren Dedeman Tokat şehrin ilk 5 yıldızlı oteli olarak kapılarını açtı. Otelde 114 adet superior oda, 18 deluxe oda, 6 adet corner suit, 4 adet deluxe suit ve 1 kral dairesi bulunuyor.
 
Bölge turizmi açısından büyük önem taşıyan Dedeman Tokat aynı zamanda, 30 metrekareden 603 metrekareye kadar farklı ölçülerde 7 adet toplantı salonuna sahip. Kongre merkezi, 200 kişilik modern restoranı ve 2000 metrekare kapalı, 1000 metrekare açık alana sahip spor merkezi ile konuklarını ağırlayacak.
 

Dün hizmete giren otelin açılışına Tokat Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Başsavcı Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Göksal Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan ve Tokat protokalünün yanı sıra Dedeman Oteli sahiplerinden Banu Dedeman, Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, Dedeman Konya ve Tokat İşletmecisi Nusret Argun katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, Türkiye'nin ve bulunduğu coğrafyanın çok badireler atlattığını ancak yatırımlarını devam ettirdiklerini söyleyerek "Tüm sıkıntılara rağmen bu güzel tesis, güzel müessese inşaat hızından hiçbir yavaşlamaya uğramadan bugüne geldi. Bugün itibari ile ilk misafirlerini ağırlamaya başlıyor olacağız. Bugün bu tesis faaliyete geçiyorsa bundan İşletmecimiz Nusret beyin yanı sıra bu unu mayalan sayın valimizin, belediye Başkanımızın ve değerli büyüklerimizin büyük etkisi var. Sizler bu kapıyı aralamasaydınız bu teşviki vermeseydiniz emin olun burada kullanılmayan o eski bina hala duruyor olacaktı. Biz Dedeman gurubu olarak hepinize teşekkür ederiz" dedi.
 
 
DEDEMAN GRUBUNUN 17. OTELİ TOKAT'A AÇILDI
Dedeman oteller zinciri hakkında bilgiler de veren Akçakaya, "Biz gurup olarak kanunlara uyan bir kurumuz. Bizden buraya kadar gerisi Tokatlılara kalmış. Bu müessesenin yaşaması için herkesin iyi niyetle samimiyeti bizler için çok önemli. Biz turizmdeki tüm sıkıntılara rağmen geçen yıl 3 tane otelimizi hizmete soktuk. Burada ki otel gurubumuzun 17. Oteli olacak. Önümüzde ki aylarda Özbekistan'da 18. Otelimizi açacağız. Üç markamız var: 5 yıldıza, 4 yıldıza ve 3 yıldıza hitap eden; Dedeman, Park Dedeman ve smart bay Dedeman diye 3 gurubumuz var burası Dedeman yani 5 yıldızlı Otelimiz. Biz 2023'e kadar en az 18 otel daha açmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Çocukken simit satıp ayakkabı boyacılığı yaptığı günlerden bahseden Dedeman Tokat İşletmecisi Nusret Argun asıl büyük açılışın önümüzde ki günlerde yapılacağını söyleyerek, inşaat safhası süresince ortaya atılan dedikodulara üzüldüklerini belirterek bu tarz dedikodu çıkaranları sert bil dille eleştirdi. Argun, Otelin ihale sürecinden bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı Vali Cevdet Can'a candan teşekkürlerini sundu.
 

Açılış sonrası heyet Otel restorantını ve odalarını gezdi.
 
Dedeman Otelleri hakkında:
1918'de temelleri atılan Dedeman Grubu bugün, Dedeman ve Park Dedeman markaları ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok noktada otel yatırımlarına sahip olan Dedeman Grubu, sektörün en köklü geçmişe sahip otel markalarından biri ve Türkiye'nin ilk uluslararası otel zinciridir.

1966 yılında Dedeman Ankara Oteli ile turizm faaliyetlerine başlayan Dedeman Grubu, 2012 yılında hayata geçirdiği Park Dedeman Denizli oteli ile de ikinci otel markasını geliştiren ilk Türk otel zinciri olmayı başardı. Dedeman Grubunun bugün Türkiye'de, İstanbul başta olmak üzere Erzurum, Gaziantep, Konya, Denizli, Şanlıurfa, Zonguldak, Elâzığ ve Trabzon şehirlerinde toplam 14 oteli bulunuyor. Yurtdışında ise Erbil-Irak ve Oskemen-Kazakistan bölgelerinde 2 oteli ile hizmet veriyor.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]