• 0

09 Haziran 2017, 05:16 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Polat: Külliyyen Yalan!..

Polat: Külliyyen Yalan!..

AK Parti İl Başkanı Metin Polat, "18 maddenin hiçbirinde Hayırcıların söyleyeceği hiçbir argüman yok. "Erdoğan Yargıyı kendisine bağladı" diyorlar. Külliyen yalan Cumhurbaşkanımızın seçeceği yargı üyesi bugünde 4, sistem değişikliğinden sonra da 4 olacak. Milletvekilleri artık parmak kaldırıp indirmek dışında kanun çıkarmak için çalışacak" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ve Teşkilat üyeleri 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylaması öncesi 'Evet' çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 
Bu kapsamda mahalle, ev, esnaf, ilçe ve köy ziyaretlerine devam eden Polat, vatandaşlarla bir araya gelerek "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini" anlattı.
 
İl Başkanı Polat;"'Evet' dememiz için 'Hayır'cı cepheye bakmamız bile yeterli. Zaferler; fedakarlık, emek ve çalışmakla mümkündür" diyen İl Başkanı Polat "Onun için bizler, anayasa değişikliğini tek tek anlatacağız. Bunun gerekliliğini izah edeceğiz. Bunun için sizlerleyiz. Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye'nin bölgede ve dünyada lider ve öncü ülke olma yolunda atmaya başladığı adımları hızlandıracak. Türkiye için artık yeni bir dönem başlayacak ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Etrafımızda ve dünyanın değişik yerlerinde ülkemizin, büyümesini, yükselmesini istemeyen çevreler referandumda 'Hayır' için olmadık yollara başvuruyor. Ama biz 2023 hedeflerine ulaşmak için, çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Terör örgütleri ve yandaşlarının Hayır için çabaladığı şu günlerde Evet oyunun Türkiye için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Evet vermemiz için yüzlerce sebep var ama hayırcı cephelere baktığımızda gördüğümüz tablo bile Evet vermemiz için yeterli" dedi.

"Millet dışında hiçbir odak karar verici merci olamaz"
Millet dışında hiçbir odak karar verici merci olamaz diyen Başkan Polat "Bu milletin zayıf olmaya tahammülü yok. Bizim meselemiz Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti, MHP, CHP değil. Bizim meselemiz bu ülkenin her zaman ayakta durması, dik durması ve güçlü olmasıdır. Bu sistemi sizlerin huzuruna getirirken aklımızda başka bir şey yoktu. 18 maddenin hiçbirinde Hayırcıların söyleyeceği hiçbir argüman yok. 'Erdoğan Yargıyı kendisine bağladı' diyorlar. Külliyen yalan Cumhurbaşkanımızın seçeceği yargı üyesi bugünde 4, sistem değişikliğinden sonra da 4 olacak. Değişen tek şey, yeni sistemde mahkemeler millete bağlanacak. Milletvekili sayısının 600'e çıkmasını eleştiriyorlar. Bu da çok yanlış! Bunun 2 sebebi var. Birincisi ülkemizin nüfus artışı, artan nüfusla milletvekili sayısı doğru orantılı olacak. Milletvekili sayısı 600'e çıktığında vatandaşın meclisteki temsil sayısı da yükselmiş olacak. Parlamenter sistemin arızalarını gidermek için milletvekillerine iki sorumluluk yüklenecek. Milletvekilleri artık parmak kaldırıp indirmek dışında kanun çıkarmak için çalışacak. Milletvekilleri asli görevlerini yapmış olacak" şeklinde konuştu.

"8 milyon genç seçmenin temsil hakkı da olmalı"
Seçilme yaşının 18'e düşürülmesinin de Hayırcı cephe tarafından eleştirildiğini anlatan Polat "Türkiye'de 8 milyon genç seçmen var. Bunun 3 milyonu 18-20 yaş aralığında. 15 Temmuzda şehit verdiğimiz gençler yok mu? 3 milyondan bir iki tane kahraman çıkmaz mı? Hayli hayli çıkar. Gençlerin temsil edilmesinin neresi kötü? Bu gençler oy verirken iyi ama temsil hakkı da verelim deyince hayır olmaz. Böyle bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]