• 0

12 Mart 2019, 12:48 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Akşener, 'Yani Erbaa'nın bekası tehlikede öyle mi?'

Akşener, 'Yani Erbaa'nın bekası tehlikede öyle mi?'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Niksar'da esnafı ziyaret ettikten sonra Erbaa ilçesine geçti. Burada Millet İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk'un Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği aday ve proje tanıtım toplantısına katılan Akşener halka hitap etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Akşener konuşmasında konuyu Millet İttifakının iki liderine getirerek, "Sayın Bahçeli ‘17-25 Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. 'Ver Bilal’i al hilali’ dedi. ‘Şerefsiz’ dedi. ‘Alçak’ dedi. Bunları dedi. Ben demiyorum. ‘AK Parti ve Erdoğan’ı Haliç’te 41 kere yıkayacağım’ dedi. " diye seslendi.
 
 
MADEM Kİ SAVAŞA GİDER GİBİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇiM YAPIYORLAR
 
Savaşa gider gibi belediye seçimi yapıldığını savunan Akşener şöyle dedi: “Dün her türlü hakareti her türlü iftirayı edenler onu tutturamayınca bugün Millet ittifakının içinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin seçmenine yöneticilerine Kandil’den emir alıyor diyor. Hadi oradan be alsa alsa sen alırsın. Meral Akşener alır mı? Meral Akşener emir alır mı? Onun için bu seçimi bir belediye seçimi olmaktan çıkarttılar. 18 milyon insanı hem teröristlikle, hem illetlikle, hem zilletlikle suçladılar. Ama benim milletim, Aziz Türk Milleti kadınıyla erkeğiyle toprağı titretir toprağı. Bu bir belediye seçimiydi ne Sayın Erdoğan’ın, ne Sayın Bahçeli’nin ne de Kılıçdaroğlu’nun ne de benim sandalyesinin olduğu bir seçim değil. Bizim seçimin öznesi olduğumuz bir seçim değil. Belediye başkanı seçeceksiniz, bakacaksınız, projelerine bakacaksınız, hizmet anlayışına bakacaksınız. İşine gücüne bakacaksınız. Dün ne yaptığına bakacaksınız, yarın ne yapacağına bakacaksınız ve bir karar vereceksiniz. Siz Millet İttifakının yöneticilerinden adaylarından Cumhur ittifakının mensuplarına illet ve zillet dendiğini duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü Milliyetçi Hareket Partisine oy veren her bir kişi benim kardeşimdir, kardeşim. AK Parti’ye oy veren her bir arkadaşımız her bir kardeşimiz bizim kardeşimizdir kardeşimiz. Ama mademki savaş ilan eder gibi, mademki savaşa gider gibi bir belediye seçimi yapıyorlar o zaman dinlemek zorundalar. O zaman duymak zorundalar. Bu meydanı görmek zorundalar. Neymiş efendim, zillet ve illet ittifakıymış. Eğer yerel seçimlerde AK Parti adayları kaybederse, Cumhur İttifakının adayları seçimi kaybederse Türkiye’nin bekası tehlikeye giriyormuş. Hadi oradan be, hadi oradan be.”
 
“DÜN İTİBARİYLE MAHKEMEYE VERMİŞ”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün itibariyle kendisini mahkemeye verdiğini söyleyen Akşener şunları söyledi: “Vermiş vermiş mahkemeye dün itibariyle. Ayıp be ayıp. Cumhurbaşkanısın diyeceksin ki avukatlarıma talimat verdim hanımefendiyi mahkemeye veriyorum. Ama önce ‘bu kadın’ dedi. Sonra ‘Bayan Meral’ dedi. Şimdi hanımefendi dedi. Hanımefendi mahkemede. Kardeşim siz masaların altına saklandığınızda tanklı tüfekli paşalardan korkmamışım da o paşalardan korkanlardan mı korkacağım ben. Ama canının istediğini söyleyen istemediğini duyarmış. Şimdi duyacak. Şimdi bu beka meselesi nedir diye durdum durdum konuştum, düşündüm. Sandalyelerin bekası olamaz. Birisi eh Allah ne verdiyse oturacak öbürü 4,5 sene sonra gelecek karşınıza tartılmaya. Bizim için sorun yok. Bu beka nedir? Bekayı anladık ki birbirlerine çok sövdüler. Kelimeyi bilerek söylüyorum. Sayın Bahçeli ‘17-25 Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Ver ‘Bilal’i al hilali’ dedi. ‘Şerefsiz’ dedi. ‘Alçak’ dedi. Bunları dedi. Ben demiyorum. ‘AK Parti ve Erdoğan’ı Haliç’te 41 kere yıkayacağım’ dedi. Yalnız bir şey söyleyeyim o zaman çok omo, persil, tursil aldıydı. Yani bu varlık kuyruğunun içine o çadırın içine omo, tursil ve persilleri de koysunlar yazık elde kaldı. Onları da koymak lazım. 41 kere yıkayacağım dedi. Öbürü ona şerefsiz dedi, zürriyetsiz dedi. Ama en önemlisi ‘Ülkücüler Fatiha bilmez’ dedi. Soru şu çakma milliyetçi Ülkücüler Fatiha’yı öğrendi mi?”
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün attığı twit’i eleştiren Akşener şöyle konuştu “Diyemiyor Türk milleti bugün gençler twit attı Sayın Cumhurbaşkanı dört şeyi saymış ben soruyorum o saymış. Tek bayrak, tek vatan, tek millet tek devleti saymış ama içinde Türk yok. Halbuki Türk bayrağı, halbuki Türk milleti, halbuki Türk devleti, halbuki Türk vatanı. Ama diyememiş. Şimdi diyecek ki aziz milletim. Verdiğiniz mesajı aldım. Damat attaya. Kesin paket. Haberiniz olsun. Sırf bunun için o kulağı çekmeye değer. Sırf bunun için o kulağı çekmeye değer. Çektiniz kulağı ertesi günden itibaren çarıkları giyer sizin gözlerinizin içine bakmaya başlar.”
 
TAYYİP BEY NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE DİYEBİLİRSE ÜSKÜDAR ADAYLARINA OY VERECEĞİM
 
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ demesi halinde Üsküdar adaylarına oy vereceğini belirterek şöyle dedi: “Şimdi iddialaştık arkadaşla Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü duyarsam Tayyip beyin ağzından. Ben Üsküdar’da ikamet ediyorum Üsküdar adaylarına oy vereceğim. Böyle bir güzellik yapacağım. Şayet Ne Mutlu Türküm diyebilirse.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]