• 0

09 Haziran 2017, 05:16 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Göçer, Yetki Doğrudan Millette...

Göçer, Yetki Doğrudan Millette...

AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer getirmek istedikleri sistemde Cumhurbaşkanı yetkilerinin tekrar düzenlendiğini, sorumluluklarının ise arttırıldığını söyledi. Göçer, Belediye Başkanının milletle doğrudan iletişimi nasılsa Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de aynen böyle. Yetki doğrudan millette, hesap da doğrudan millette” dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, beraberinde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile birlikte, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) üyeleriyle bir araya geldi.
 
16 Nisan'da yapılacak halk oylaması öncesinde TTSO Başkanı Ahmet Arat'ın davetlisi olarak oda üyeleriyle düşüncelerini paylaşan Tokat Milletvekili Celil Göçer, getirmek istedikleri sistemde Cumhurbaşkanı yetkilerinin tekrar düzenlendiğini, sorumluluklarının ise arttırıldığını söyledi.
 
Göçer, "Aslına bakarsanız bu parlamenter sitemi sorgulamamız lazım. Parlamenter yerine, parlamentosu olan sistem desek çok daha doğru olur. Çünkü bizde parlamenter sistem filan tam anlamıyla söz konusu değil. 27 Mayıs'tan ve 1980 darbesinden sonra getirilen sistemde parlamento var gibi görünüyor ama sistemde çok sayıda üst merci de var. Dünyada uygulanan ve klasik olan parlamenter sistem şuan bizim uyguladığımız bu sistem değildir. Bunu böyle ifade etmek lazım. Seçilmiş olan bir meclis ve bir başbakan ile beraber yine seçilmiş olan bir Cumhurbaşkanının yönettiği bir yapı yürütülmesi imkansız olan iki başlı bir sistemdir. İşte bizim amacımız 16 Nisan'da halkımızın vereceği evet kararıyla bunun önüne geçmek" dedi.
 
Tek adam söylemlerine de yanıt veren Göçer, “Tek adamlık söylemleri kabul edilemez. Doğru değil. Millet cumhurbaşkanına, ‘biz seni seçtik ama sen bizim beklentimizi karşılamadın. Buraya kadar’ diyebilecek” yanıtını verdi.
Tokat Haber 60
Etiketler : Celil Göçer, Tokat, Ak Parti,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]