• 0

09 Haziran 2017, 05:16 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Evet'in Zaferi

Evet'in Zaferi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandum halk oylamasından kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 51,36 ile 'EVET' çıktı, 'HAYIR' oranı ise yüzde 48,64 olarak gerçekleşti. Tokat'ta yüzde 63, 27 'EVET', yüzde 36, 73 ise hayır çıktı. Referandumun 'EVET' ile sonuçlanmasının ardından Tokat Cumhuriyet Meydanına dökülen halk, 'EVET' zaferini kutladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması dün gerçekleştirildi.
 
Saat 17.00 itibariyle sandıklar açılarak sayım işlemleri gerçekleştirildikten sonra oy pusulaları polis nezaretinde çuvallarla Tokat adliyesine getirilerek Merkez İlçe Seçim Kurulu'na teslim edildi.
 
Yaklaşık olarak 417 bin 852 seçmen, kurulan bin 578 sandıkta oy kullandı. Tokat Adliyesi'ne getirilen ilk oy çuvalı 29 seçmenli Kızılkaya Köyü olurken ardından 38 seçmenin bulunduğu Tekneli Köyü oldu.
 
Seçim sonuçlarını AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, İl Parti binasında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Milletvekilleri Celil Göçer, Yusuf Beyazıt ve Coşkun Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve üyeleri ve çok sayıda partili ile birlikte kurulan dev ekranda an ve an takip etti.
 
Sonuçlara göre Tokat ilçelerinde durum şöyle: Sulusaray: yüzde 82, Yeşilyurt: yüzde 77,30, Pazar: yüzde 76,60, Başçiftlik: yüzde 73,30, Artova: yüzde 70,50, Reşadiye: yüzde 68,80, Merkez: yüzde 66,6, Erbaa: yüzde 65,2, Niksar: yüzde 60,5, Turhal: yüzde 58,7, Almus: yüzde 51,2, Zile: yüzde 50.3
 
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Tokat halkı Cumhuriyet Meydanı'nda 'Evet' zaferini kutladı. Ellerine Türk Bayrağı alan vatandaşların coşku dolu görüntüleri objektiflere yansırken konvoylar oluşturularak kutlamalar yapıldı. Kutlamalara AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Milletvekilleri Celil Göçer, Coşkun Çakır ve Yusuf Beyazıt'ın yanı sıra MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan'da katıldı.
 
METiN POLAT: 1453'TEN KUYRUK ACISI OLANLAR CEVABINI ALDI
Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Metin Polat, "Çok değerli kardeşlerim sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Geceniz mübarek olsun, yarınınız hayır olsun. Gözlerimiz aydın olsun. Sabah vekilimizle oy kullanmak için gittiğimizde basın mensubu kardeşlerime şunu söyledim; Dünya dört gözle bekliyor. Türkiye'yi seyrediyor. Bir yanda mazlumlar, bir yanda ümmet bir yanda da o 7 düvel, o şer odakları 1453'ten kuyruk acısı olanlar bizleri bekliyor ve seyrediyordu. Zannedersem cevabı aldılar. Bugün bir milat. Bugün çocuklarımızın yarınlarının, geleceğinin temelini attığı bir gün. İnşallah bizlerin yaşadığı sıkıntıları çocuklarımız, gençlerimiz yaşamayacak. Elbetteki onlar bizden çok daha güzel günler görecekler. Bugün yeni Türkiye'nin temelini attınız. Hepinizden Allah razı olsun. Emeği geçen, duasıyla, yüreğiyle bugün meydanda olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bizler inanıyoruz ki Reisimiz bugün 'evet' mührünü bastığımız yerde canını verir misiniz deseydi biz yine evet derdik. Rabbimize şükürler olsun ki bize böyle bir yoldaş verdi. Allah ondan razı olsun. Başımızdan eksik etmesin. Önümüzdeki on yıllarda inşallah yeni ve güçlü Türkiye'de hep beraber olmak ümidiyle." dedi.
 
EYÜP EROĞLU: TOKAT TARİH YAZDI
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Gazi Osman Paşa'nın torunları Tokat. Şeyh-i Şirvani'nin torunları Tokat. Ülkesini, vatanını seven insanların olduğu Tokat. Sizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Bugün sizler başka bir güzelsiniz. Bugün Cumhuriyet Meydanımız bambaşka güzel. Bugün gerçekten tarihi günlerden birini yaşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Emeğinizden, oylarınızdan dolayı alın terinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum." dedi.
 
YUSUF BEYAZIT: ATTIĞINIZ TOKADIN SESİ HOLLANDA'DAN DUYULDU
AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, "Bugün Tokat Cumhuriyet Meydanından öyle bir Tokat attınız ki bu tokadın sesi ta Almanya'dan duyuluyor, ta Hollanda'dan duyuluyor. Bu ülke bizim. Doğusu batısı, kuzeyi güneyiyle bizim. Bu ülkede asla hiç kimseye prim vermeden inşallah yeni Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yolumuza devam edeceğiz. Liderimiz, Reisimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yarından itibaren yeni ufuklara yelkenler açacağız. Bize bu sevinci yaşattığınız için hepinizden Allah razı olsun. Ev ev, sokak sokak, yol, çamur, köy demeden herkese ulaştığınız için teşekkür ederim. Yarınlarımız daha güzel müjdelere gebe olsun" Diye konuştu.
 
CELİL GÖÇER: TÜRKİYE DÜNYANIN İMTİHANIDIR
AK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer, "Aziz Tokat. Bugün bir başka güzelsin. Allah sizden razı olsun. Şu mübarek Ali Paşa Camii, şu görkemli Tokat Kalesi, çok günlere şahitlik etti. Bugün sizler o tarihi anlardan birini yaşıyorsunuz, yaşatıyorsunuz. Bugün bir tarih yazdınız. Bu tarih Onbeşlilerin şu meydandan cepheye uğurlanışı kadar önemli. Bu tarih, şu meydan Tokatımızın tarihinde çok önemli bir yer tutacak. Bundan sonra Allah'ın izniyle sizlerin sahip çıkmasıyla bu memleketin önü açık. 15 Temmuz'da bu milleti bölmeye çalıştılar. 16 Nisan'da; 15 Temmuz'da hevesleri kursaklarında kalmıştı onu tamamlamaya çalıştılar. Ama siz izin vermediniz. Birileri başarılı olsaydı bu milleti denize dökmeye çalışıyorlardı. Siz onların heveslerini kursaklarında bıraktınız. Ama biz şefkatli insanlarız. Yarından itibaren 80 milyon Türkiye kardeştir. Çünkü bu milletin birliği ve beraberliği sadece bizim değil dünyanın da aradığıdır. Çünkü Türkiye dünyanın imtihanıdır" diye konuştu.
 
ÇAKIR: TOKAT ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR
AK Parti Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, "Tokat'ın yiğit kadınları, yiğit gençleri. Aziz Tokatlılar. Allah hepinizden razı olsun. Neredeyse 2 ayı aşkın süredir meydanlarda, sokaklarda, evlerde her yerde çalıştınız, gayret gösterdiniz. Meseleyi bir parti meselesi olarak görmediniz. Meseleyi Türkiye'nin meselesi olarak gördünüz. Allah sizlerden razı olsun. Tokat üzerine düşeni yapmıştır ve zaferi kucaklamıştır." dedi.
Tokat Haber 60
Etiketler : Ever Oyu, Zafer, Tokat,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]