• 0

09 Haziran 2017, 05:07 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Almus'ta Ücretsiz Doğa Kampı

Almus'ta Ücretsiz Doğa Kampı

Almus'da 16 ile 22 yaş arasında olan gençlere ücretsiz doğa kampı düzenlenecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Almus da 16 ile 22 yaş arasında olan gençlere ücretsiz doğa kampı düzenlenecek.
 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar tarafından yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kamplarda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel gelişimi geliştirmeye yönelik faaliyetler yapılacağı 16-17 yaş grupları için iki erkek grubu, 18-22 yaş grupları için iki erkek grubu ve 14-15 yaş grupları için 3 kız grubu olmak üzere toplamda 7 dönemde bin 232 öğrenci bu yıl bu etkinliklerden yararlanacağı belirtildi.
 
 
Açıklamada,"Özellikle maddi imkanı kısıtlı gençlerin sosyal, kültürel, zihinsel ve bedensel gelişimlerini sağlamak ve serbest zamanlarını en uygun şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak, kültürler arası farklılıkların zenginlik olduğu bilincini arttırmak, gençlerin sporun çeşitli dalları ile tanışmasına katkı sağlamak, gençlerin milli ve manevi değerler ile etik ve insani değerler konusunda farkındalığını artırmak, gençlere özgüven duygusu ve planlı yaşama alışkanlığı kazanımı konusunda destek olmak, gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaların yer alacağı" söylendi.
 
Almus Doğa Kampında gerçekleştirilecek aktiviteler arasında; Rafting, tırmanma duvarı, okçuluk, Matrak, Mangala, mini golf, Paintball, Dağ Bisikleti, el sanatları, halk oyunları, ip parkuru, geziler, Kano, su sporları, kitap okuma saatleri, kişisel gelişim eğitimleri, sokak oyunları, havuz etkinliği, tiyatro ve müzik, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, Badminton, dart, Bocce, satranç gibi sportif faaliyetlerin olacağı kamplarda yer almak isteyen gençler, velilerinin hamiliğinde belirlenen tarihlerden önce Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden ya da il müdürlüklerine de şahsen başvuru yaparak başvuru yapabilecek ve ayrıntılı bilgi alınabilecekleri ifade edildi.
Tokat Haber 60
Etiketler : Almus, Tokat, Doğa Kampı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]