• 0

04 Temmuz 2019, 21:30 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta kadın kursiyerlerin yaptığı çalışmalardan sergi açıldı

Tokat'ta kadın kursiyerlerin yaptığı çalışmalardan sergi açıldı

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Sanat Merkezi ile Mahalle Konaklarındaki kadın kursiyerlerin hazırladığı yıl sonu sergisi açıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Sanat Merkezi ile Mahalle Konaklarındaki kadın kursiyerlerin hazırladığı yıl sonu sergisi Sulusokak Deveciler Hanında açıldı. Açılış programına Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, protokol mensupları, kursiyerler ve davetliler katıldı.
 
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Tokat’ımızda Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimiz marka olma anlamında emin adımlarla yoluna devam ediyor. Behzat, Karşıyaka ve Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizle Tokat’lı hanımların hizmetinde olmaya gayret ediyoruz. Bugün 30 bine yakın hanım kardeşimiz Kültür ve Sanat Merkezlerimizden gerek eğitim almak suretiyle, gerek el becerisi almak suretiyle gerekse burada aldığı bir takım kurslarla bir taraftan sosyalleşirken, aynı zamanda güzel dostluklar kurmakta ve hatta kendilerine ekonomik anlamda da bir takım getiriler elde edecekleri el becerilerini de öğrenecekler. Bizler sizlerin emrindeyiz, hanımlarımız bizim baş tacımız. Onun için de her daim sizlerin isteklerini hep başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Sizlerin mutlu olması Tokat Belediyesi olarak, Belediye Başkanı olarak, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri olarak da her daim yanınızda olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sergimizin de hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.
 
Tokat Valisi Ozan Balcı ise, "Bu merkezleri geçen belediye başkanımızla beraber gezmiştik, ben çok önemsiyorum. Sayısını arttıracağız.Oradaki faaliyetleri üretilen kıymetli kadınlarımızı çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Çokta güzel şeyler yapmışlar Tokatlı hanımlar. O merkezlerin kurulmasında ve yürütülmesinde emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarımıza hepsinden önemlisi oraya ruh ve hayat veren saygıdeğer Tokatlı hanımefendilere çok teşekkür ediyorum. Kadınların sosyal yaşama aktif katılımını önemsiyorum ve destekliyorum. Hatta şunu ifade etmek isterim. Kadınların aklından, yaratıcılığından, yetenek ve yetilerinden yararlanmayan bir toplum vücudunun yarısı felç olmuş bir insan gibidir. Kadınları biz ne kadar sosyal hayata dahil edersek, yaşama katarsak, onların zekasından enerjisinden üreticiliğinden yararlanırsak toplumumuzda daha çok değer elde edebiliriz" diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]