• 0

09 Haziran 2017, 05:08 - Anasayfa // Artova Haberi yazdır

Nakliyeciler Yol Kapattı

Nakliyeciler Yol Kapattı

Artova ilçesinde S.S.1 Nolu Artova Taşıyıcılar Nakliyeciler Kooperatifi üyeleri kendilerine iş verilmediğini iddia ederek çimento fabrikasının girişini kapatarak eylem yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Artova’da çimento fabrikasında TIR’larla nakliye işi yapan S.S 1 Nolu Artova Nakliyeciler Kooperatifi Üyeleri, kendilerine verilen işin azaldığını ve 2016 yılında Samsun’dan gelen başka nakliye firmasının taşıma işini üstlenmesini öne sürerek fabrika girişini TIR’lar ile kapatarak eylem yaptı.
 
Kooperatif binası önünde toplanan nakliyecilere çevik kuvvet polisi dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Polisin yolu açmaları uyarısı sonucu nakliyeciler yoldan çekilerek trafiği açtı.
 
TIR’ları ise fabrika önünde bırakarak ilçeye doğru yürüdüler. Eyleme ilişkin açıklama yapan Kooperatif Başkanı Sebattin Eşiyok “Başka bir firmanın gelip bizim ekmeğimize sebep oluyor. 71 üyemiz var, biz bu işi kaldıracak kapasitedeyiz. Biz davet edilmeden iş başka firmalara verildi. Üyelerimizin borcu var, iş yapamadıkları için perişan. Kooperatife üyelerimize nakliye sırası gelmiyor. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Senetlerini kimse ödeyemiyor. Burada tozu toprağı Artova halkı yiyor” diye konuştu.
 
Fabrika yetkilileri ise basın mensuplarına, konu ile ilgili bir açıklama yapmayacaklarını söyledi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Artova Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]