• 0

25 Kasım 2019, 10:26 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu'dan Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Eroğlu'dan Öğretmenler Günü mesajı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Eyüp Eroğlu, mesajında ülkenin geleceğini şekillendiren öğretmenlerin, muasır medeniyetin şekillenmesinde en önemli paya sahip olduğunu belirtti.
 
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti oku emridir. Bilgiye, öğrenmeye ve eğitime hak ettiği değeri veren bir kültürün evlatları olarak, eğitim kadar eğitenin de önemini benimseyerek, öğretmenlerimize her zaman saygı ve sevgi duyuyoruz.
 
Eğitim ve öğretimin insanlık için olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Türkiye güçlü ve müreffeh bir ülke yolunda hızlı ve emin adımlarla yürürken, en büyük umudumuz bugün okul sıralarında oturan çocuklarımız, gençlerimiz ve onları şekillendiren öğretmenlerimizdir. Bizler “bir harf öğretene kırk yıl kölelik yapmaya razı olan” bir medeniyetin çocuklarıyız.
 
Tokat Belediyesi olarak bizler de vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller yetişmesi için her daim eğitim ve öğretime destek olmaya devam edeceğiz. Yeşilırmak Bilgi Evimiz, Gençlik Merkezimiz, Trafik Eğitim Parkımız gibi Tokmek Kurs Merkezlerimizde 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımıza eğitim, kültür faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Her zaman eğitimcilerimizin ve eğitim faaliyetlerinin yanındayız.
 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ebediyete intikal etmiş ve görev uğruna şehit olmuş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Başta Milli Eğitim Camiası olmak üzere emekli ve görevleri başında bulunan saygıdeğer öğretmenlerimize, Tokmek Kurslarımızda görev yapan değerli öğretmenlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyor, Öğretmenler Gününü kutluyorum” diyerek sonlandırdı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]