• 0

07 Mayıs 2020, 04:15 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Akarçay Görümlü'de sorunlar çözülüyor

Akarçay Görümlü'de sorunlar çözülüyor

Akarçay Görümlü Beldesinde belediye başkanı seçildikten sonra hummalı bir çalışma başlatan Belediye Başkanı Ali Cezmi Güneş, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Su, yol ve çevre düzenlemeleri konusunda hassasiyetle çalıştıklarını aktaran Güneş, sorunların çözümünde elbirliği ile çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kasabanın öncelikli sorunu olan su sorunu çözen Akarçay Görümlü Belediye Başkanı Ali Cezmi Güneş, “Kasabamızın sorunlarına çözüm üretebilmek için tüm ekibimiz ile mesai, saat, sınır gözetmeksizin çalışıyoruz. Bu açıdan özellikle su sorununa çözüm için ciddi çalışmalar yürüttük” dedi.
 
Kasabaya 250 m3 kapasiteli su deposu yaptıklarını, yeni su gözeleri tespiti yaptıklarını belirten Ali Cezmi Güneş, “Eski su gözelerinin bakım ve onarımını yaptık. Acıkiraz mevkiindeki sondaj çalışmaları tamamlanmış ve saniyede 2.5-3.0 Lt su kaynağı tespit edilmiştir. Bu da günlük 216-260 ton su demektir. Görümlümüzdeki su deposu inşaatımız tamamlanmış, sulama suyu 800m3'lük havuza ulaştırılmış ve içme suyu için de analiz yaptırdık” ifadelerini kullandı.
 
 
Akarçay, Görümlü ve Armutalan’ın sorunlarını çözmek içen vatandaşlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Ali Cezmi Güneş, seçim döneminde verdikleri sözleri tutmaya devam ettiklerini söyledi.
 
Kasabanın önemli bir etkinliği olan Hamza Abdal Anma Etkinliğini coşkuyla yaptıklarını da hatırlatan Ali Cezmi Güneş, kültürel faaliyetlere de önem verdiklerini kaydetti. Armutalan’da bulunan Hamza Abdal Türbesi ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlatan Güneş,”Armutalan'daki Hamza Abdal Türbesi'nde çevre düzenlemesi çalışmalarımız tamamlandı. Türbe çevresine tel örgü çekilmesi (450 metre), kurban kesim ve kurban pişirme yeri yapılması, türbe içerisinde bakım ve onarım gerektiren kısımların restore edilmesi gibi çalışmalar bizim öncelik verdiğimiz görevlerimiz arasında yer almıştır” ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]