• 0

04 Temmuz 2020, 16:33 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

El-Hâlık'ın doğadaki harikası; Niksar Çamiçi Yaylası

El-Hâlık'ın doğadaki harikası; Niksar Çamiçi Yaylası

Tokat, Niksar ilçesine 17 km mesafede bulunan Çamiçi Yaylası, Niksar ve Ünye yolu üzerinde yer alıyor. Niksar'ın kuzey tarafında yer alan Çamiçi Yaylası'nın deniz seviyesinden yüksekliği ise yaklaşık 1350 metre.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat’ın Karadeniz’e açılan dağları üzerinde bulunan Çam ağaçlarıyla kaplı, adeta bir doğa harikası olan Çamiçi Yaylası, tertemiz havası ve mis gibi kokusu ile Ahşap yayla evlerinin süslediği Çamiçi Yaylası, bugün hem Niksarlıların hem de çevre halkının en çok ziyaret ettiği mesire ve piknik alanlarından biridir. Birçok büfeye, lokantaya, kebap ocaklarına ve geniş oyun alanlarına ev sahipliği yapan Çamiçi Yaylası, 10 bin kişiyi ağılayabilecek büyüklükte. Niksar halkının yazlık olarak da kullandığı Çamiçi Yaylası, Mayıs ve Eylül ayları arasında, hafta sonları bir hayli kalabalık oluyor. Bu nedenle Çamiçi Yaylası, ülkemizin yayla turizmi açısından fazlasıyla önemli bir konuma sahip. Kalabalık şehirlerin gürültüsünden ve keşmekeşinden uzaklaşmak istediğinizde Çamiçi Yaylası harika bir kaçış noktası. Sadece piknik değil, doğa yürüyüşü ve kamp için de oldukça elverişli bir yer Çamiçi Yaylası.
 
Hele akşamları ateş yakılarak şarkı söylemek başka türlü bir gelenek bu doğa harikası yaylada. Gece köze patates gömüp, sabah o patatesi afiyetle yemek de yaylanın farklı bir geleneği haline gelmiş. Yaylaya yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçiler, çam ormanlarıyla kaplı alanlarda doğayla baş başa kalma imkânı buluyor.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]