• 0

09 Haziran 2017, 05:14 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Ruh Sağlığı Hastanesi'nde Şenlik

Ruh Sağlığı Hastanesi'nde Şenlik

Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen bahar şenliği tiyatro gösterilerinden şiir dinletilerine birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Klasik tedavi yöntemlerinin dışında hastaların eğlenerek ve sosyalleşerek kendilerini daha iyi ifade etmeleri amacı ile hastanenin açılışından beri düzenlenen bahar şenliğinde hastalar kendi emeklerini ortaya koydukları etkinleri sahnede sergilediler.
 
Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Müberra Kulu düzenlenen Bahar Şenliği ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Bu şenlikler ile en büyük amacımız , hastaların, kendilerinin de içinde yer aldığı hastane içinde yapmış oldukları etkinlikleri;  hem çalışanlara hem diğer hastalara hem de hastane dışından gelen katılımcılara sunarak buranın bir akıl hastanesi olmaktan öte insanların korkmadan tedaviye gelebilecekleri bir kurum olduğunu halka göstermektir.  Hastaların enerjilerini yüksek tutmaya çalışarak, sosyal hayata geçişlerini hızlandırmak özetle hayata daha sıkı tutunmalarını sağlamaktır.
 
Bahar şenliği 25 Haziran Perşembe günü, AMATEM hastalarının canlandırdığı “Kızlar Askerde” isimli tiyatro gösterisi ile başlayıp, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarının solo ve koro dinletisi ve şiir dinletisi ile devam etti. Zeybek ve Sema gösterilerinin yer aldığı etkinliklerde hastanede yatan ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastaların yapmış olduğu çalışmalar sergilendi.
 
2013 yılından beri hizmet veren Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi kurulduğu günde bu yana 127.572 ayaktan, 4296 yatan hastaya hizmet sundu. Her yıl mayıs ayında düzenlenen bahar şenlikleri ile yatarak veya ayaktan tedavi gören hastaları müzik, tiyatro, dans gibi faaliyetlerle buluşturmaya devam ediyor. Alkol/ Madde bağımlısı ve şizofreni hastalarının sosyal hayata uyumunu ve katılımını desteklemeye yönelik faaliyetleri içeren şenlikler insanların tedavi olmaya çekinmeden gelmeleri misyonu ile sürdürülüyor.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]