• 0

06 Ağustos 2020, 14:06 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, yürütülen çalışmalar ve 81 İl Valiliğine gönderilen “Covid -19 Tedbirleri Konulu” Ek Genelge ve ilimizde yapılacak denetimler ele alındı.
 
İçişleri Bakanlığının “Covid -19 Tedbirleri Konulu” ek genelgesi kapsamında 81 ille beraber Tokat’ta da  Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar başkanlığında “Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları” ve “İl Salgın Denetim Merkezi” oluşturulacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı böylece salgınla daha etkin ve sıkı mücadele edileceğinin altını çizdi.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle sürdürdü; 81 İl Valiliğine gönderilen “Covid-19 Tedbirleri Konulu” ek genelge kapsamında 81 ille beraber Tokat’ta da denetimlerimizi sıkı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bu yeni dönemde yürütülecek faaliyetlerde rehberlik, ikna edicilik ve caydırıcılık ilkeleri önem kazandı. Bu kapsamda 6 Ağustos Perşembe günü İl Protokolümüzün de katılımı ile Taşhan önünde ve ekiplerimizce Tokat genelindeki pazarlar, işyerleri, marketler, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve tüm yaşam alanlarında denetimlerimiz olacak.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle noktaladı “Halkımızın tedbirlere hassasiyetle uymasını istiyoruz. Kontrollü sosyal hayat sürecine uygun olarak salgınla mücadelenin temel prensipleri olan temizlik (hijyen) maske, ve fiziki mesafe kurallarını titizlikle uygulamamız lazım. Hem kendi sağlığımız hem sevdiklerimizin sağlığı ve hem de toplum sağlığı için alınan tedbirlere uyulması konusunda hassasiyet gösterilmesini önemsiyoruz.” dedi.
 
Gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül ve kurul üyeleri katıldı.
YAKUP ORAKCI
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]