• 0

06 Ağustos 2020, 14:12 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Ozan Balcı, bal hasadına katıldı

Vali Ozan Balcı, bal hasadına katıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, Merkez Fırındere Köyünde gerçekleştirilen Bal Hasat programına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle düzenlenen programda bal hasadının çiftçilerimiz için hayırlı ve bereketli olması dileklerinde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın her alanda olduğu gibi arıcılıkta da merkez olacağını söyledi. Tokat’ın florası, faunası, çiçeği ve doğasıyla arıcılık için çok elverişli bir bölge olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’a komşu illerden de gelen bal üreticileri olduğunu kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “İşin özü, Tokat tarımın başkenti, merkezi olacak. Valilik olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızla beraber çiftçilerimizin üreticilerimizin yanındayız. Tokat’taki mevcut 30 bin arı kovanı sayısını 3 yılda 150 bine, 10 yılda 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
 
Tarımı desteklemekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, balın Tokat’ımıza şifa olmasını dileyerek, “Hasadımız memleketimize, milletimize, çiftçilerimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun.” dedi.
 
Daha sonra Vali Dr. Ozan Balcı ve programa katılan davetliler tarafından sezonun ilk bal hasadı gerçekleştirildi.
 
 
Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TSO Başkanı Ali Çelik, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir ile arı yetiştiricileri katıldı.
YAKUP ORAKCI
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]