• 0

06 Ağustos 2020, 14:18 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta sosyal mesafe ve maske denetimi

Tokat'ta sosyal mesafe ve maske denetimi

Tokat'ta, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda, il protokolünün katılımıyla maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat'ta Vali Ozan Balcı ve beraberindekiler restoran, kafe, berber salonu, kuyumcu, banka, kahvehane, lokanta, iletişim merkezi gibi yerlerde denetim yaptı.
 
Denetimlerin bundan sonra sıklıkla yapılacağını söyleyen Tokat Valisi Ozan Balcı, "Bilindiği gibi dünyada bir pandemi var. Ülkemiz de bununla yoğun şekilde mücadele ediyor. Bizler de Tokat ölçeğinde halkla, devletin bütün kurumlarıyla yoğun şekilde mücadele ediyoruz. Şu ana kadar yaptığımız mücadele normale döndü, yaz mevsimi ile beraber kontrollü bir şekilde normale döndük. Ama yine de ipin ucunu bırakmamız lazım. Halkımızın sağlığını tehlikeye atmamamız lazım. Maske takmamız lazım, sosyal mesafeye uymamız lazım, hijyene uymamız lazım. Bunlar önemli kurallar. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Tokat'ta da bir etkinlik düzenliyoruz. Şu anda tüm Tokat'ta il merkezi başta olmak üzere ilçeler merkezlerinde de denetim ekiplerimiz oluşturuldu. Polis, jandarma, zabıta, sağlık personelleri ve ilgili personellerden oluşan ekip var. Vatandaşlarımıza şunu söylüyoruz, "Biz bu mücadeleyi omuz omuza vererek el ele tutarak yeneceğiz". Bunun için kurallara uymamız lazım. Denetimlerdeki maksat, kontrollü hayatta uyulması gereken usul ve esaslar var. Amacımız cezalandırmak değil, vatandaşımızın sağlığı bizim için önemli. Bu sadece bugüne özgü bir denetim değil, bugünden itibaren denetimlerimiz sıkı bir şekilde artacak" dedi. 
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
 
YAKUP ORAKCI
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]