• 0

09 Haziran 2017, 05:12 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Yapılandırma Sms İle Hatırlatılacak

Yapılandırma Sms İle Hatırlatılacak

Tokat Ticaret Borsası son ödeme tarihi 31 Mayıs olan 6736 sayılı kanun kapsamında vergi yapılandırmasına giden üyelerine taksitlerini kısa mesaj ile hatırlatacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat İl Defterdarı Musa Avcu, Tokat Vergi Dairesi Müdürü Tahsin Gürler ve Tokat Gelir Müdürü Ümit Kökdemir, Tokat Ticaret Borsası(TTB) Başkanı Lütfi Bora'ya bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Gerçekleştirilen ziyarette 6736 sayılı kanun kapsamında borç yapılandırmasına giden mükelleflerin, son ödeme tarihi olan 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemelerini yapabilmeleri ve mağdur duruma düşmemeleri için kısa mesajla hatırlatmalar yapılması kararı alındı.
 
19/8/2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Kanun ile, vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azaltılması, borçların taksitler halinde ödenebilmesi, vergi ihtilaflarının sonlandırılması, devam eden vergi incelemeleri için Kanundan yararlanılabilmesi, geçmiş yıl beyanlarının artırılması yoluyla vergi incelemesine muhatap olunmaması, daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilmesi, işletme kayıtlarının gerçek duruma uygun hale getirilmesi gibi imkanlar getirilmişti.
 
Bu hatırlatmaların resmi internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden belirli periyotlarla yapıldığını söyleyen Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, üyelerinin mağdur duruma düşmemesi için son ödeme tarihi olan 31 Mayıs 2017'ye kadar kısa mesajla hatırlatmalar yapılacağını dile getirdi. Başkan Bora: "Yapılandırmalar ikinci taksitini ödememiş olan mükellefler için 4 ay uzatılmış ve Ocak ayından Mayıs ayının sonuna alınmıştı. Bu ödeme tarihini geçiren mükellefler ne yazık ki 6736 sayılı kanunun vermiş olduğu özel imtiyazdan yararlanma hakkından vazgeçmiş sayılacak ve yapılandırma esnasında düşürülen faiz oranları borca yeniden eklenecek. Vergi Dairelerinde beklemek istemeyenler için internet sayfası üzerinden de dilenirse kredi kartıyla ödemelerin yapılabildiğini de biliyoruz. İl Defterdarımızın ricasıyla tüm bu konuları içeren 3 farklı kısa mesaj metni ile yapılandırmadan faydalanmış üyelerimize mağdur duruma düşmemeleri için bir dizi hatırlatma yapacağız" dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]