• 0

09 Haziran 2017, 05:15 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Yılın Vizyon Projeleri

Yılın Vizyon Projeleri

2017 yılını Tokat için vizyon yılı ilan ettiklerini söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Meydan ve Kanal Tokat projelerinin yanı sıra Şehir Parkı Projesi, Yeni Şehir Terminali, Kapalı Pazar Yerleri Projesi, Kültür Sokağı ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Sulusokak Tarihi Kent Meydanı gibi vizyon yılı projelerini anlattı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu geçtiğimiz gün tüm sosyal medya hesaplarından aynı anda gerçekleştirdiği canlı yayınla projelerini anlattı.
 
Göreve geldiği günden itibaren her gün daha iyi bir Tokat için çalıştıklarını ifade eden Başkan Eroğlu; "Bu güzel şehre vefa borcumuzu ödemek için her gün aynı aşkla, heyecanla ve şevkle çalışıyoruz. Bu toprakları bize atalarımız, ecdadımız emanet etti. Biz de bu güzel emanete layıkıyla sahip çıkacağız" dedi.
 
Başkan Eroğlu, şehir ve insan kavramının birbirinden ayrı düşünülemeyeceğine dikkat çekerek; "Şehir ve insan birbirinin aynasıdır. Şehre baktığınız zaman insanı, insana baktığınız zaman yaşadığı şehri görürsünüz. Şehirler insanların tezahürüdür. İnsan medenidir. Şehir medeniyettir. Tokat'ımızın 5 bin yıllık bir tarihi var. Bir taraftan da 14 tane beyliğe merkezlik yapmış bir şehiriz. Tarihi başkent olmuş bir şehiriz. Tarihte hem Osmanlı hem Selçuklu Devleti zamanında önemli bir yere sahip olan şehiriz. Bu yüzden her yerde, her zaman Tokatlıyız demekten gurur duyuyoruz. İnanıyorum ki Tokat'a sevdalı insanlar olarak, şehrimizi hep birlikte büyütüp, daha da güzelleştireceğiz" ifadelerini kullandı.
 
TÜİK VERİLERİNE GÖRE TOKAT NÜFUSU
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı nüfus verilerinden de bahsetti ve Tokat'ın nüfusunun 593 binden 602 bine çıktığını açıkladı. Başkan Eroğlu; "Tokat'ımızın geliştiğini, büyüdüğünü gösteren bu artış bizleri çok memnun etti. Nüfusumuzun bu denli bir artış göstermesi bu ilin tercih edilebilir bir il olduğunun ve göçün azaldığının bir göstergesidir. Tokat merkezin nüfus artışı hemen hemen 5 bin civarında. Tokat merkezde 142 bin 724 olan geçen yılki nüfus, bu yıl 148 bin 149'a çıkmış durumda. İlimizde 5 bin 425 kişilik bir nüfus artışı olduğunu görüyoruz. Bu da Tokat nüfusunun her yıl 5-6 bin arttığının göstergesidir. Merkez olarak Tokat'ımızın her yıl daha da geliştiğini, büyüdüğünü görüyoruz" dedi.
 
OSB'DE SON 3 YILDA ÇALIŞAN SAYISI 1630 KİŞİ ARTTI
Organize sanayide çalışan işçi sayılarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu; "İşçilerimizin sayılarında da gözle görülen bir artış söz konusu. Son 3 yıla dair rakamlar ise şöyle; 2014 yılında organize sanayimizde çalışan işçi sayısının 1570, 2015 yılında işçi sayısı 2600 ve 2016 yılında sanayide çalışan işçilerimizin sayısı 3200'e ulaşmıştır. Bu gün ise organize sanayi bölgemizde çalışan işçi sayımız 3980'dir. Yani 2014'ten 2017'ye kadar sanayimizde çalışan işçi sayısı yüzde 70 oranında artış göstermiş. Yine 2014 yılında 110 olan firma sayısının bu gün 150'ye çıktığını da belirtmek gerek. Bu sayısal veriler de yine Tokat'ımızın günden güne, yıldan yıla ekonomik olarak geliştiğini gösterir niteliktedir" dedi.
 
YENİ FABRİKALAR KAZANDIRMAMIZ LAZIM
Şehre yapılan hizmetlerin ve eserlerin tek başına yeterli olmayacağını dile getiren Başkan Eroğlu; "Aynı zamanda burada yaşayan insanların, burada doymalarını da sağlamaya çalışmalıyız. Burada yaşayan insanların refah düzeylerini yükseltmek ve burada yaşayan insanların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak da bu şehri yönetenlerin görevlerinden biridir. Bu nedenle de Tokat'ımıza yeni fabrikalar kazandırmamız lazım. Tokat'a yeni istihdam alanları kazandırmamız lazım. Bu anlamda bu şehirde yaşayan insanların daha iyi bir ekonomiye sahip olmalarını sağlamamız lazım. Bunu yaparken de şehrimizin avantajlarından faydalanmamız gerekir. İlimiz Türkiye'nin 81 ili içerisinde nüfus yoğunluğu bakımından 34. sırada yer alıyor. Tokat tarım ve hayvancılığın yanı sıra tekstil alanında da fabrikalaşan bir şehir. Bunun yanında şehrimizde 26 bine yakın öğrencimiz var. Tokat esnafıyla, öğrencisiyle, çiftçisiyle, iş adamlarıyla hep beraber yaşanan huzurlu bir şehir. Tokat'ın önümüzdeki yıllarda daha iyi noktalara taşınması için milletvekillerimiz, valiliğimiz, belediyemiz elinden geleni yapıyor. Tabi ki siz değerli vatandaşlarımız da şehrimizin kalkınması için çok çalışıyorsunuz" diye konuştu.
 
2015-2016 YILLARI İTİBARİ İLE GERÇEKLEŞEN BÜTÇE
Bütçe ile ilgili yapılanları ve hedefleri anlatan Başkan Eroğlu, 2017 yılında belediye olarak tahmini gerçekleştirmeyi düşündükleri, hedef bütçenin 155 milyon TL olduğunu söyledi. 155 milyonluk bütçenin mecliste onaylandığını vurgulayan Başkan Eroğlu; "Bu bütçeyi gerçekleştirmek amacıyla da hızlı bir şekilde yılın ilk gününden itibaren çalışmaya başladık. Belediyemizin gelirlerini artırmak ve mevcut gelirleri korumak için de şu anda gayret ediyoruz. İnanıyorum ki bu bütçe gerçekleşecek bir bütçe olacak. Bütçemiz Tokat'ımız için ve halkımız için harcanacak ve hayırlı olacak inşallah" ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]