• 0

10 Kasım 2017, 06:48 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Tokat'ta Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı Açılıyor

Tokat'ta Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı Açılıyor

Tokat'ta bu yıl 6.'sı düzenlenecek olan Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı'na Türkiye genelinden 350 firma katılacak. Yaklaşık 50 ilden ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan fuarda geçen yıllara oranla gıda sektörüne daha geniş yer veriliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı'na Türkiye genelinden 350 firma katılacak. Yaklaşık 50 ilden ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan fuarda geçen yıllara oranla gıda sektörüne daha geniş yer veriliyor.
 
Atlas Fuarcılık organizasyonuyla bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan ve Türkiye genelinden 350 firmanın katılacağı ve yaklaşık 50 ilden katılım beklenen Tokat Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Senatex Fuar alanında başlıyor. 9-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda tarımdaki yeni gelişmeleri üreticiye sunarak teknoloji üretenler ile kullananlar arasında bir köprü görevi kurulması amaçlanıyor.
 
6. Tokat Tarım Fuarı öncesi dün Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir açıklama yapan Atlas Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Atasağun “Fuarımızın amacı tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesi, yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçilerimizin hayvancılık sektörünün sektördeki gelişmeleri makine ve teçhizatlarını yakından takip etmelerini sağlamaktır” dedi. Tokat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Şahin, Tokat TSO Genel Sekreteri Sinan Ardil ve Tokat Ticaret Borsası Genel Sekreteri Murat Yılmaz da toplantıda hazır bulundu.
 
Atasağun, “Tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergileneceği ve alım, satım, bilgi alışveriş imkanının elde edileceği tarım fuarında yeni teknoloji ürünü traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama alet, makine ve ekipmanları, hayvancılıkla ilgili modern alet ekipmanları, tohum, yem  ve katkı maddeleri, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları, diğer tarımsal alet ekipmanları görme, değerlendirme alım-satım imkanları oluşacaktır” diye konuştu.
 
Atasağun, Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası, Tokat Ziraat Odası, Ticaret Borsası, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası başta olmak üzere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Atlas Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Atasağun, ayrıca bu yılki fuarı 2 blokta yapacaklarını ve tarıma dayalı sanayiye bağlı olarak gıda sektörüne de ağırlık verileceğini söyledi.
 
Tarım Fuarı saat 10.00-20.00 saatleri arasında açık olacak. Ziyaretlerin ücretsiz olacağı fuara ulaşım için Valilik önünden saat başı araç kalkacak.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]