20 Haziran 2017, 04:28 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

UMUT ETMEK

UMUT ETMEK

HÜSEYİN YAYLICI

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 2611 kez okunmuştur

Her insan umutla yaşar, kiminde umutlar öylesine büyüktürki umut olmaktan çıkar ve hayele dönüşür. Yaşantısı zorluklarla dolu geçen insanlara umut vermek, işin en kötüsüdür.
 
Ben hayatım boyunca yaşadığım olaylarda hep en kötüyü düşünmüşüm ve tedbirini ona göre almışımdır, bilirim ki iyi her zaman benim yanımdadır onun için kötü olan hiç birşey beni etkilemez...
 
Örnek vermek gerekirse ülkemizde yaşanan krizlerden ben hiç bir zaman etkilenmedim, oysa kimse bunun farkında bile varmadı ya onlarda benim gibi doğduğu günden beri krizlerle kardeş olmuşlardı yada batmışlardı...
 
Bütün bunlara rağmen size bir takım konularda söz verip sizi umuda boğan insanlardan birtanesi sizin emek verip uğraşıp hazırladığınız bir esere şuursuzca "paçavra bu" diyebiliyorsa bu ne ahlaka, ne saygıya, ne de yüreğinde insan sevgisi olana yakışmayan bir davranış olmaz mı, sormazlar mı insana, senin edebi kariyerin ne diye sormazlar mı insana, kim sana böyle bir yetki verdi diye, iki şiir iki kitapla edebiyatçı olunsaydı ortalık edebiyatçıdan geçilmezdi.
 
Oysa insanlar bilmelidir ki bizim gibi insanlar için zorun hiçbir önemi yoktur, İmkansızı başarmak ise yalnızca biraz zaman alır.
 
Türkiyedeki engelli aileler bir sürü olumsuzluklar ve imkansızlıklarla mücadele ederken yaşadıklarının bütün çıplaklığıyla yazıp roman haline getirebiliyorsa öncelikle buna saygı duyulmalıdır.
 
Beğenmeyebilirsiniz, okuduğunuzu anlamıyor olabilirsiniz, sizin hayat felsefenize uymayabilir, bütün bu olasılıklar bizim normal karşılayabileceğimiz bir olgudur.
 
Oysa sizlerden birisi hem de komisyon başkanı olarak bu esere paçavra derseniz, bu sizin ne yazıktır ki ahlaksızlığınızdır.
 
Ne yazıkki bu ülkede iki kitap yazan yazarım diye ortalığa çıkıyor. Edebi hiçbir kariyeri olmayan insanların bilmesini isterim ki benim yazdığım iki adet şarkı sözü dillerden düşmediği gibi 3 milyon satmıştır ve bu eserleri Türkiye'nin sınırlarını aşmış ünlü insanlar seslenmiştir.
 
Umarım bu yazımı okur ve kitap denetleme işinin sizin işiniz olmadığını anlarsınız.
 
Bazen şüphe duyarım umuttan...
Umut etmek güzel derler acaba...
Yani çölde yağmur beklemenin,
İnfaza beklerken
Seni özlemenin neresi güzel anlamadım!
 
Bazen diyorum umudun olmasa,
karanlık geceler boyu seni düşünür
seni özler miydim
Hani çölde yağmur beklemenin
İnfazı beklerken
Seni özlemenin
Neresi güzel anlamadım...


 Tokat Haber 60 internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Haber 60 Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]